STEAM CUP ister çocuk ister yetişkin her yaş grubundan bireyin katılabileceği dünya çapında düzenlenen en büyük Robot yarışmalarından birisidir. Standart yarışmalardan farklı olarak yaratıcı problem çözme becerisini geliştirme amaçlı uygulamalar yapılmaktadır.

STEAM CUP, robotiğe ilgi duyan tüm insanlar için oluşturulmuş bir organizasyondur. STEAM CUP’ın robotiğin temellerinden başlayarak profesyonel düzeyde çözümler üreten ve robotiğin geleceğine yön verecek potansiyel bireyleri ortaya çıkarmasını hedefliyoruz.

STEAM CUP organizasyonu başta Kore, Malezya, Rusya, ABD ve İran olmak üzere dünyanın birçok noktasında her sene gerçekleştirilmekte ve robotiğe ilgisi olan bireyleri bir araya getirmektedir. Bizler de bu noktada sizlerin de desteğiyle ülkemizde ilk adımı atarak bu organizasyonu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. İlerleyen senelerde organizasyonu geleneksel bir hale getirip her geçen sene bir önceki senenin üstüne koyarak çok daha büyük ve kapsamlı organizasyonlar yapmayı hedefliyoruz.